Inżynier ds. Wdrożeń Smart Metering

Niestety ogłoszenie nie jest już aktualne

Nieaktualna oferta info
Warszawa, mazowieckie
nieaktualne
Umowa o pracę, Kontrakt b2b, Umowa zlecenie
Pełny etat

Zakres obowiązków

Inżynier ds. Wdrożeń Smart Metering, którego poszukujemy, to osoba przede wszystkim otwarta na codziennie, nowe wyzwania, która chce się rozwijać i zdobyć nowe kompetencje z pogranicza informatyki / telekomunikacji / elektroniki / energetyki.

Zakres obowiązków na tym stanowisku rozciąga się pomiędzy wieloma dziedzinami technologii i może zostać (co najmniej częściowo) dopasowany do obszaru zainteresowania kandydata.

Niektóre z zadań realizowanych przez nasz zespół to:

  • uruchamianie, integracja oraz diagnostyka urządzeń i systemów zdalnego odczytu,

  • bliska współpraca z działami R&D producentów urządzeń i systemów zdalnego odczytu,

  • testy oprogramowania,

  • praca z dużymi zestawami danych diagnostycznych / pomiarowych,

  • niskopoziomowa analiza protokołów komunikacji (przewodowych i bezprzewodowych) pomiędzy poszczególnymi elementami systemu pomiarowego,

  • wsparcie kadry technicznej klienta (zdalne i lokalne), prowadzenie szkoleń,

  • praca z dokumentacją techniczną, w tym jej tworzenie.

Branża pomiarowa dla sektora energetycznego jest perspektywiczną niszą, w której tylko poprzez praktyczne projekty można zdobyć niezbędne kompetencje. My stwarzamy warunki do wdrożenia i rozwoju w tej unikalnej branży, realizując wdrożenia liczone w setkach tysięcy urządzeń pomiarowych na terenie Polski dla największych koncernów energetycznych w kraju.

Jeżeli rozumiesz, jak działa świat IT / elektroniki, interesuje Cię działanie urządzeń elektronicznych oraz komunikacja pomiędzy nimi i chcesz poznać, jak wykorzystać swoją wiedzę w sektorze energetycznym – prawdopodobnie szukamy właśnie Ciebie!

Wymagania

  • Doświadczenie z obszaru elektroniki (budowa i testowanie urządzeń elektronicznych, platformy embedded, modulacja sygnałów, praca z dokumentacją techniczną).
  • Kompetencje z obszaru telekomunikacji (administracja siecią informatyczną, konfiguracja urządzeń sieciowych, warstwy ISO/OSI, technologie 3GPP i LPWAN, budowa protokołów sieciowych).
  • Dodatkowymi atutami będzie wiedza z zakresu miernictwa elektrycznego/elektronicznego oraz znajomość systemu Linux (konfiguracja, skrypty, przetwarzanie danych).
  • Preferowane wykształcenie w jednym z kierunków: informatyka / telekomunikacja / elektronika / elektrotechnika.
  • Znajomość języka angielskiego.
  • Otwartość i pozytywne nastawienie do rozwiązywania nowych wyzwań, których nam nie brakuje.

Oferujemy

  • Uczestnictwo w kluczowych projektach Smart Metering w Polsce.
  • Pracę przy rozwoju i dostarczaniu najnowszych technologii dla największych operatorów polskiego sektora energetycznego.
  • Wdrażanie efektywnych pomysłów i autorskich rozwiązań.
  • Rozwój w dynamicznym i kreatywnym zespole, który dzieli się unikalną wiedzą.
  • Benefity pozapłacowe: dofinansowanie zajęć sportowych, prywatna opieka medyczna, elastyczny czas pracy, spotkania integracyjne, służbowy telefon do użytku prywatnego, brak dress code’u, kawa / herbata, parking dla pracowników, możliwość uzyskania uprawnień.